Aleksandrs Posts

Es esmu ļoti priecīgs, ka man ir iespēja runāt par dzīvi Latvijā, iespaidiem un to, kas ir man apkārt.

Aleksandrs Posts

Aleksandrs Posts

Mans vārds ir Aleksandrs Post. Man ir 25 gadi. Esmu dzimis Kišiņevā, Moldovā. Manai ģimenei ir latviešu saknes. Maniem senčiem bija zirgu ferma un viņi bija fermeri, bet Padomju okupācijas dēļ 20.gs sākumā viņiem vajadzēja atstāt Latviju, visu pametot. Viņiem nācās atstāt visu šeit (faktiski viss tika konfiscēts, kā tas notika ar tūkstošiem iedzīvotāju). Nebija citas izejas. Garais dzīves ceļš ir novedis viņus Moldovā – valstī ar pasaulē slavenām vīnogām un vīnu. Starp citu, mazpazīstamās vīna pilsētās Moldovā ir kolekcija ar nosaukumu „Britu Karaliene”. Ja jūs esat tur, apmeklējiet Milesti Mici vai Cricovu un nobaudiet to!

Neskatoties uz to, ka esmu dzimis Kišiņevā, es vienmēr esmu sevi saistījis ar Latviju. Mūsu ģimene vienmēr ir ievērojusi tradīcijas un svētkus. Ar Latvijas konsulāta Moldovā palīdzību un īpaši konsulātes Vitas Dobele palīdzību, mūsu ģimene nodibināja “Latviešu biedrību Moldovas Republikā”, kurā es esmu priekšsēdētāja vietnieks. Mūsu mērķis ir apvienot visus latviešus Moldovā, lai izplatītu kultūru, runātu par dzimetes tradīcijām ar Moldovas iedzīvotājiem. Darba gaitā mēs piedalāmies ļoti dažādos starpkultūru pasākumos, gadatirgos, izstādēs. Mēs arī tiekam uzaicināti oficiālos pasākumos, kur piedalās politiķi un slaveni cilvēki. Piemēram, man bija tas gods tikties ar Valdi Dombrovski, kurš bija Latvijas Ministru prezidents un apmeklēja Kišiņevu (tagad viņš ir Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks un Eiropas komisārs).

Ideja par pārcelšanos atpakaļ uz mājām nāca 2013. gadā, kad es biju gatavs pārmaiņām dzīvē un kaut kam jaunam. Es nekad neesmu nožēlojis pārvākšanos. Cilvēki, mentalitāte, daba, klimats – viss, kas ir man apkārt – man patīk!

Es biju arī patīkami pārsteigts par valdības aģentūru ātrumu un atsaucību uzturēšanās atļauju iegūšanas jautājumā. (Es pieteicos caur repatriācijas programmu – šobrīd man ir patstāvīgās uzturēšanās atļauja ar iespēju naturalizēties pēc 5 gadiem).

Sakarā ar biežiem braucieniem pa pasauli (man patīk ceļot un es esmu apmeklējis 21 valsti), es cenšos mācīties latviešu valodu, cik vien iespējams. Esmu noskaidrojisi, ka Rīgā 50% iedzīvotāju runā krievu valodā! Es iekritu “valodas šokā” – kur man būtu jāpraktizē latviešu valoda? Tagad es atradu risinājumu – valodas kursus un klubus. Bet es ceru, ka tuvākajā laikā vairāk cilvēku runās tik skaistajā latviešu valodā un tā dominēs Latvijas galvaspilsētā.

Moldovā es biju iesaistīts ar sociālajām aktivitātēm, tāpēc es arī šeit nevarēju mierīgi nosēdēt – es nodibināju ” Latvijas Jauniesu Attistibas Centrs “. Tā galvenais uzdevums ir pilsoniskās sabiedrības attīstība, izmantojot apmācības un dalību ES programmās. Īpaši Erasmus +, kas sniedz unikālu iespēju attīstīties. Kas ir tikpat svarīgi – tas ir bez maksas. Lai uzzinātu par visiem pašreizējiem programmas projektiem , pievienojoties grupai «Erasmus + Latvija» Facebookā, un, lai uzzinātu vairāk par manu organizāciju, meklē «Latvijas Jauniešu attīstības centrs».

Es būšu gandarīts pastāstīt ko vairāk nākamreiz, un atbildēt uz visiem jautājumiem.

Paldies par iespēju, lai pastāstītu par sevi un Latviju,
Laipni lūdzam Latvijā!

Comments

comments