Lijian Je

Sveiciens visiem!

Mans vārds ir Lijians Ye, esmu no Ķīnas un studēju. Esmu dzīvojis Latvijā gandrīz 5 gadus. Iemesls kādēļ es gribēju braukt uz Latviju bija saistīts ar vēlmi mainīt studiju vidi un atrasties mierīgākā vidē, kurā ir mazāks spiediens.

Lijian Je

Lijian Je

Es atbraucu 2010.gadā, kad man bija 17. Es tad dzīvoju kopā ar saviem vecākiem. Pirmajā gadā kopš atbraukšanas es neapmeklēju vidusskolu. Es toreiz domāju, ka man ir nepieciešams uzlabot savas angļu valodas zināšanas un tāpēc es gāju pie privātskolotāja vienu gadu. Bet lietas notika savādāk: kad es pieteicos vietējā vidusskolā mācīties 10. klasē, es atklāju, ka viņi vispār tur nerunāja angliski (izņemot angļu valodas stundās).Tur visi runāja savā starpā krievu un latviešu valodās, un es jutos ļoti apbēdināts viņu vidū, jo man nebija nevienas normālas sarunas ar maniem skolotājiem un klasesbiedriem. Pirmos divus gadus es vienmēr bēgu no skolas. Manas klases audzinātāja teica, ka 11. klasē neesmu apmeklējis 80% nodarbību. Direktors mani brīdināja: “Ja tu nenāksi uz klasi, un nemācīsies mācīsies valodas, tev nebūs iespēja pabeigt vidusskolu “. Es nolēmu to darīt, pat tad, ja tas nebija tas, kāpēc es atbraucu uz šejieni. Tāpēc es mācījos krievu un latviešu valodu, kaut joprojām zinu tās diezgan slikti. Par laimi, es pabeidzu vidusskolu un pēc tam es nolēmu studēt koledžā.

Es izvēlējos studēt LBK sekojošu iemeslu dēļ: Tā ir koledža, kurā lieto angļu valodu un es biju ieinteresēts uzņēmējdarbībā. Mans draugs, kurš ir absolvējis šo koledžu man viņu ieteica. Pēc vidusskolas dzīve kļuva labāka- es atradu darbu. Esmu strādājis dažādos amatos: kā trauku mazgātājs, privātskolotājs, tulks un menedžeris. Tagad, kad es studēju biznesa administrāciju, es mācos labi, man ir labas atzīmes, es piedalos dažādos pasākumos, mana dzīve tiešām ir labāka.

Kad man ir bijis brīvs laiks, es atpūtos, spēlējot spēles vai skatoties video u.c., bet tā pat es arī pašmācības ceļā esmu apguvis mārketingu un reizēm cenšos realizēt kādu biznesa ideju.

Comments

comments