Par projektu

Sveicieni no projekta „Migrantu balss Latvijā” iniciatīvas grupas!

Mūsu projekta mērķis dod iespēju trešo valstu iedzīvotājiem, kuri legāli uzturas Latvijā vairāk par vienu gadu, izteikties, padaloties ar saviem sasniegumiem vai vai izaicinājumiem ar kādiem viņi saskaras, dzīvojot Latvijā.

Katru gadu cilvēku skaits, kuri no Austrumeiropas, Āzijas, NVS un citām ārvalstīm pārceļas uz Latviju palielinās.

Mēs saprotam, ka daudzos gadījumos šie cilvēki var netikt pieņemti Latvijas sabiedrībā. Tas, protams, var novest pie negatīvām sekām. Bieži vien viņiem ir grūti iejusties vietējā sabiedrībā pastāvošo baiļu, aizspriedumu un valodu prasmju trūkuma dēļ.

Mēs esam pārliecināti, ka šiem strādājošiem jaunpienācējiem vajadzētu būt iekļautiem sabiedriskajā dzīvē. Mums ir bažas, ka migrantu skaita pieaugums Latvijā varētu palielināt ksenofobiju, aizspriedumus pret cilvēkiem ar citu ādas krāsu un citā valodā runājošiem. Ja tas notiks, pastāv risks, ka notiks sadalīšanās – latviešu Latvijā un migrantu Latvijā.
Tāpēc mūsu projekta mērķis ir palīdzēt cilvēkiem, kuri saskaras ar problēmām integrēties sabiedrībā, nodrošinot platformu, kurā dalīties pieredzē, iegūt motivāciju un padomus par to, kā iedzīvoties un kā neizdegt.

Īsumā- “Migrantu balss Latvijā” piedāvā 10 blogeriem izstāstīt savus stāstus. Mēs īpašu uzmanību pievēršam tiem, kuri dzīvo Latvijā vairāk nekā 1 gadu. Tas ir tāpēc, ka 1 gads ir pietiekami ilgs periods, kura laikā persona jau ir veikusi pirmos soļus ceļā uz integrēšanos, cerams, nejūtas vairs kā svešinieks, un varēs reflektēt par līdzšinējo pieredzi. Mūsu iniciatīva tiks organizēta blogu veidā internetā 3 valodās : latviešu valodā, universālajā angļu valodā un arī krievu valodā, ko plaši izmanto Latvijā.

Mēs strādājam ar 7-10 dalībniekiem-blogeriem, kuri ir migranti un vēlas dalīties ar saviem stāstiem. Ir nepieciešams, ka projekta dalībnieki ir dzīvojuši Latvijā vismaz 1 gadu ar uzturēšanās atļaujām, un piekrīt savu stāstu izplatīšanai internetā. Šajā blogā dalībniekiem būs iespēja dalīties ar saviem dzīves stāstiem, pastāstot, kā viņi ir nonākuši tur, kur viņi ir, kāpēc viņi izvēlējās Latviju, par problēmām ar ko viņi saskaras, un kādu nākotni viņi redz sevi šajā valstī.

Projekta ideja rādas diskusijas laikā, kamēr autors Aleksejs Aņisimovs piedalījās metoru programmā. Projekts ir izveidots sadarbībā ar Sabiedriskās politikas centru PROVIDUS. Projektu ir līdzfinansējusi Eiropas Savienība. Migranti paši veidos bloga saturu. Mēs nodrošināsim palīdzību, publicējot materiālus, un nodrošināsim bloga ierakstu tulkošanu, kā arī regulāri pārraudzīsim blogu saturu, lai pārliecinātos, ka viss darbojas.

Ar cieņu,
Projekta “Migrantu balss Latvijā” komanda
Voiceofmigrants.eu

E-pasts: alex@voiceofmigrants.eu